Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Svišti opět dobyli svět

8. 5. 2013

Ve středu 8. 5. jsme vyrazili do Ivančic, odkud jsme měli dojít do Moravského Krumlova. Neboť byl sraz velmi brzo, rozhodli se vedoucí Lukáš a Vojta dát si malou rozcvičku v podobě hry „kdo doběhne vlak”. Naštěstí hra nebyla moc složitá a všichni ji rychle pochopili a také vyhráli, dokonce i malý Jirka, Honzův bratr, který jel s námi.
Po zhruba hodinové cestě jsme se konečně dostali do Ivančic, kde nastal další menší problém, který nám většinou nedělá potíže, najít modrou značku. Nakonec jsme ji našli a místo hlavního vedoucího cesty převzal Honza, který nakonec vedl výlet až do konce.
Věděli jsme, že trasa je poměrně krátká, tak jsme si dopřáli odpočinek, ve kterém jsme byli seznámeni s tématem výletu, které mnohé moc nepotěšilo, neboť se jednalo o fyzickou zdatnost. Nejprve nám byly sděleny cíle nadcházejících dvou disciplín. V první disciplíně jsme se měli pokusit co nejdéle držet zmáčknutý gumový kruh, který nejdéle držel Martin. Povedlo se mu ho držet 45 sekund. V druhé disciplíně byla kolem kmene stromu omotána modrá, roztahovací aerobická guma. Úkolem bylo po odměření jednoho kroku od stromu přitáhnout gumu k tělu a vydržet co nejdéle. Nakonec vyhrál opět Martin.
Po „přestávce” jsme pokračovali v cestě, kterou jsme si krátili hrou zvanou Kontakt. Je to lehká hra na hraní, ovšem složitá na pochopení. S novou hrou nám čas ubíhal rychleji a tak jsme vesele pokračovali lesem dál, až jsme došli na louku, kde byla třetí soutěž. Kdo udělá nejvíce kliků. Všichni se zhurta pustili do dělání kliků, přesto však vyhrál opět Martin ( samozřejmě pokud nepočítáme Lukáše a Vojtu, kteří nesoutěžili ).
Všichni naštvaní a skleslí, že ani tentokrát nevyhráli, pokračovali dál po modré turistické značce. Kolem cesty jsme našli pár kopřiv a řekli jsme si, že uděláme něco pro naše zdraví. Nikdo se však nechtěl popálit sám, a tak jsme se museli žahat navzájem. Bohužel se této aktivity ve výsledku zúčastnil jenom Lukáš a Martin, ale přesto to byla legrace.
Cesta se rychle chýlila ke konci a nám zbývala spousta času, přesto jsme pospíchali na vlakové nádraží do Moravského Krumlova, které zprvu vypadalo, jako že se nachází na kopci do kterého se už nikomu nechtělo. Posledních pár set metrů jsme došli v naději, že stihneme dřívější vlak, naneštěstí nám ujel o 15 minut a tak nám nezbývalo nic jiného, než čekat dvě hodiny, až přijede další vlak. I když jsme nestihli vlak, mohli jsme být rádi, že jsme nezmokli, neboť těsně po příchodu na nádraží začalo pršet. Poté co přestalo pršet, jsme vyšli ven si zahrát běhací hru, do které se nikomu moc nechtělo. Hra nezabrala příliš mnoho času, a tak na poslední chvíli vyhlásili rádcové menší olympiádu s šesti disciplínami,

  1. nohy v pravém úhlu a záda opřená o zeď.
  2. sprint na 50 metrů.
  3. stání na špičkách, a zároveň na hraně obrubníku.
  4. ruce za zády na židli a zároveň dát zadek co nejníže.
  5. běh kolem vlakové stanice – 3krát. ( Martin měl nakonec 4 kola )
  6. lehnutí na břicho a zvednout hlavu s rukama nad zem.

Výsledky

  1.disc. 2.disc. 3.disc. 4.disc. 5.disc. 6.disc. body
Koláč 2 2 0 1 2 2 9
Martin 4 4 4 3 1 4 20
Marcel 0 0 1 2 0 0 3
Honza 1 1 3 0 3 1 9
Jirka 3 3 2 4 4 4 20

Těsně po skončení naší mini olympiády nám přijel vlak, na který jsme netrpělivě čekali. I přesto, že výlet nebyl moc dlouhý, byli jsme značně zničeni a rádi, že jsme konečně v Brně.

Novější zápis: Okrskové kolo Svojsíkova závodu – Útěchov (11. 5. 2013)
Starší zápis: Oslavy 26.D oddílu (1. 5. 2013)

Sobota 20. 8. ’22
svátek slaví Bernard

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 20. srpna 2022 v 7.42