Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Víkendovka vlčat na Vranově

7.–9. 6. 2013

Na již tradiční víkendovku se sešli Jirka, Adam, Marek, Kuba, David, Pepa, Švejk a Jirka. Zbytek byl nemocen, nebo na školních výletech. Přesun na vranovskou základnu, proběhl úspěšně i když po několika letech jiným autobusem a z jiné zastávky. Po zdolání cesty jsme konečně stanuli na našem víkendovém sídle. Prozkoumali všechna zákoutí i okolí základny, ubytovali se, něco pojedli a to už se blížil večer, tak ještě příběh na dobrou noc a spát. V sobotu ráno nás probudilo po delší době sluníčko, tak jsme si vyzkoušeli, jak nám půjde vstávání a rozcvičky na táboře. Po snídani jsme se nachystali na celodenní výlet, nabalili jsme si zásoby na celý den a vyrazili. Na cestu jsme ještě každý dostali pět zelených papírků a zakázaná slova – ano a ne. Vyhrál ji její vyhlašovatel Jirka, protože ke konci dne již naše ostražitost opadala. Cílem naší cesty byla rozhledna na Babím lomu. Prošli jsme okolo odlelkovače a už hurá na kopec. Na hřebeni jsme, ale odbočili mimo značku a navštívili nejvyšší bod hřebene. Tady Jirka odkudsi ze skály vytáhl krabici s vrcholovým deníkem. Provedli jsme tedy zápis o naší návštěvě a vrátili se zpět na značenou cestu. Celou dobu jsme se kochali nádhernými rozhledy po okolí a šplhali po vrcholcích hřebene až k rozhledně. Tady byla malá svačinka a chvíle odpočinku. Nyní následoval sestup do Lelekovic. Tady už jsme začali potkávat další výletníky a tak se rozjela další hra, při které jsme se snažily odhadnout, odkud jsou, kam jdou a proč. To už jsme došli k malému rybníčku, kde bylo pěkné posezení. Toho jsme využili a poobědvali. Potom jsme objevili na potoce mlýnek u kterého jsme si chvíli pohráli. Nyní vedla cesta opět do kopce, kde těsně pod vrcholem byla studánka s ledovou vodou. U ní jsme se osvěžili a pokračovali dál. Jaké bylo pro někoho překvapení když jsme se opět objevili u odlelkovače. Odtud zbýval už jen kousek k základně.
Po příchodu zpět jsme si chvíli odpočinuli a potom začali chystat dřevo na vaření. Ohně rozdělali úplně všichni a za chvíli již každý měl polévku hotovou. Najednou se ovšem začala zatahovat obloha a chystalo se na déšť, tak rychle uklidit a schovat se. Bouřka i déšť byly vydatné. Ovšem my byli pěkně v suchu a konečně došlo na karetní hru Bang. Venku se zatím vypršelo a už byl čas na večeři. Po ní jsme ještě vyzkoušeli kaluže a dokonce někdo uviděl i Krvavou Marry. Večer už pokročil a tak opět do postýlek a poslechnout pokračování včerejšího příběhu o tajné sedmě. Noční procházka lesem byla jen pro někoho, protože zbytek byl znaven výletem.
A už tu byla neděle. Nasnídat a vyrazit na mši svatou. Po návratu zpět jsme poobědvali, vyzkoušeli balení batohů, uklidili po sobě základnu. Potom už jen rychle na zastávku autobusu a zpět za rodiči domů.

Švejk

DSC_0553 DSC_0555 DSC_0596 DSC_0598
DSC_0602 DSC_0603 DSC_0606

Novější zápis: Poslední schůzka vlčat (14. 6. 2013)
Starší zápis: Lišácká návštěva Aquaparku (4. 6. 2013)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44