Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Zátep II

2.–4. 5. 2014

Sešli jsme se v pátek 2. 5. na Hlavním nádraží ve vestibulu. Odjeli jsme vlakem do Skalice, kde jsme nasedli do autobusu, který nás odvezl do vesnice zvané Kunčina Ves. Celý víkend jsme se nacházeli na poušti, a proto jsme si měli nasadit šátky na oči, abychom neviděli a odešli jsme do lesa a dostali jsme za úkol postavit stany poslepu. Některým se to dařilo více a některým zase méně. Každopádně jsme se při tom hodně nasmáli. Pak jsem si rozdělali oheň a opekli špekáčky a protože se schylovalo k dešti, tak se všichni schovali do stanů.
Druhý den ráno se všichni nasnídali a rozdělili jsme se do skupinek, ve kterých jsme šli sobotní polovýlet. Při tomhle výletu jsme plnili různé úkoly a obešli takový okruh okolo Kunčiné Vsi. Odpoledne už bylo klidnější. Hráli jsme nějaké klidnější hry na úřadě, kde jsme také spali. Večer jsme se dívali na film, u kterého většina lidí usnula a ostatní šli pak spát také.
V neděli jsme museli zničit bombu atentátníka, ale nemohli jsme ji zničit v normálním oblečení. Tak jsme museli obalit Koláče alobalem. Koláč bombu zneškodnil a začali jsme se balit na odjezd. V Brně jsme šli na mši a tím pro nás víkend skončil.

Jirka Potáček

zatep_ii_1 zatep_ii_2 zatep_ii_3
zatep_ii_4 zatep_ii_5 zatep_ii_6

Novější zápis: Okrskové kolo Závodu vlčat a světlušek (17. 5. 2014)
Starší zápis: Skautská pouť do Předklášteří (26. 4. 2014)

Úterý 6. 12. ’22
svátek má Mikuláš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44