Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Lednový „zimní“ výlet Luňáků

20. 1. 2007

Na sobotu 20.1 jsme zorganizovali družinový výlet. Vydali jsme se prozkoumat okolí Adamova a Býčí skály. Sraz jsme měli již tradičně u Lipska i s vlčaty a poté jsme cestovali vlakem, při níž jsme si dopřáli svačinku. Vystoupili jsme na zastávce Adamov – zastávka a pod vedením Fanka, jemuž jsme přidělili mapu, jsme se vydali do lesů. Vlčata se vydali s Kunou jinou cestou. Setkat jsme se měli na Býčí skále. Po prvních pár metrech nás Čmelda seznámil s pravidly celovýletní hry. Šlo o to, že jeden z nás měl zelený kolíček a ten musel nikým nespatřen připnout na batoh někoho z ostatních.
Po cestě jsme se i vzdělávali čtením různých poučných tabulí a pozastavením u některých památníků významných osobností (např. Karel Hynek Mácha). Potom jsme začali hledat místo, kde bychom mohli poobědvat.
Když jsme našli to správné místo, rozdělali jsme oheň a uvařili naši klasickou Luňáckou polívku. Jako zákusek jsme si dali hranolky. Po další chvíli putování a trochu i bloudění jsme došli k Býčí skále a tam jsme se i shledali s vlčaty Modré smečky pod vedením Kuny. Trochu jsme to tam prolezli, vyfotili se a málem probudili spícího netopýra. Dalším zajímavým místem, které jsme měli navštívit byla věž Františkovy hutě. V závěrečné fázi našeho výletu jsme uspořádali „ekologickou“ akci a sbírali odpadky v lese. Nakonec jsme se úspěšně vrátili domů a někteří se v autobuse i prospali.

Myšák

Novější zápis: Výlet ostřížů do Střelic (20. 1. 2007)
Starší zápis: Tříkrálová sbírka Svišťů (9. 1. 2007)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44