Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet ostřížů do Střelic

20. 1. 2007

V sobotu 20.1. 2007 Ostříži měli výlet se družinou Opic z 26D. Ostřížů přišlo celkem pět a to Já(Pašin), Strejda, Jirka, Víťa a Lebka ve vlaku snámi jel i Pextr, jel totiž stejným směrem na závody s Potápkou, z družiny Opic bylo devět holek a to Eva, Jana, Mikeila, Marůš, Terča, Véra, Ege, Andula a Bára.
Naše cesta vlakem směřovala do Střelic, výstupem z vlaku nás překvapil lehký deštík. Nechtělo se nám vyrazit v dešti, tak jsme se nachvíli uskladnili v čekárně. Tam nás Eva s Janou seznámily do celodenní hry „komunismus“. Rozdaly každému papírky na kterých byla tabulka, 3×3 čtverečků a každý si měl každého oslovit a zeptat se co rád dělá nebo co má rád – to už bylo předepsaný, byla to seznamovací hra. Pak přestalo venku konečně kapat a vyrazili jsme na cestu.
Za vesnicí naše cesta vedla po polňačce vedle keřů s trnkami, to je hned každý ochutnal. Po chvíli začala hra. Byli jsme rozděleni do dvojic (dvojice byly družstva – JZD), a ve dvojicích jsme se museli držet za ruce a běžet ke čtyřem místům, kde byly obrázky největších komunistů a rozpoznat je a správně zapsat. Po této naučné hře, jsme pokračovali v cestě až jsme dorazili do nějaké vesnice, byla tam sběrna surovin a vedle ní travnatý plac, kde má v budoucnu být hřiště. Toho jsme využili a zahráli si mrkanou.
Další zastávka byla na kraji lesa, a to už pro vaření oběda. Byli jsme rozděleni do družstev, každé družstvo mělo se zavázanýma nohama navzájem z lesa donést co nejvíce ale co nejlepší dřevo. Po donešení z lesa obrovské hromady jsme závodili kluci proti holkám o lepší uvařené jídlo. My Ostříži jsme vařili těstoviny s dietním párkem. Nejprve jsem se Strejdou vymysleli přichycení kotlíku nad ohněm a pak převážně Lebka, Víťa a Jirka připravili a pokusili se rozdělat oheň. No to ale už holkám hořel obrovitánskej oheň a my zatím vyškrtávali sirky. Nakonec se nám podařilo oheň rozdělat. V kotlíku se vařili těstoviny a na víčku se smažily párky, neměli jsme na víčko držák, tak Lepka vymyslel držák z klacku. Až vše bylo hotový, tak se to smíchalo dohromady. Holky uvařily polívku s nudlemi, a vyhodnocení jídla bylo myslim, že obojí bylo moooc dobrý. Až jsme vše snědli, tak ještě holky udělaly popcorn, byl trochu černej ale dalo se to jíst. Pak jsme byli rozděleni do dalších družstev, úkolem bylo vyluštit šifry. Po zamaskování ohně, jsme vyšli. Na jedné louce jsme si zahráli hru lasu, jsou to ragby s petflaškou, je to násilná hra. Zranil se jenom Lepka, někdo mu šlápl na palec.
Došli jsme k rozcestníku, kousek od mlýna. Kolem nás projelo několik čtyřkolek. Tady jsme byli rozděleni do družstev. Jeden v družstvu měl zavázané oči a druhý ho vedl po cestě, která byla hodně blátivá, po půl cesty si ve družstvu prohodily šátek.
Až jsme byli kousek od Nebovid, družstva se zúčastnili „ekologické“ akce, spočívalo to vtom, najít a uklidit odpadky v lese, moc věcí se v tom lese dá najít! Nejčastější odpadky byly kelímky od aktimelu a skleněný lahve ale i třeba věšák. Před vesnicí jsme naše nalezené odpadky vyhodili do kontyša.
Do Brna jsme jeli autobusem z Nebovid na ústřední hřbitov, tam se všichni rozloučili a jeli domů. Výlet se podařil a velký dík patří Evě, Janě a Mikeili, které připravily výlet.

Pašin

01_ostrizi_vylet 02_ostrizi_vylet 03_ostrizi_vylet
04_ostrizi_vylet 05_ostrizi_vylet 06_ostrizi_vylet

Novější zápis: Zimní výlet starobrněnských vlčat (27. 1. 2007)
Starší zápis: Lednový „zimní“ výlet Luňáků (20. 1. 2007)

Úterý 6. 12. ’22
svátek má Mikuláš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44