Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Černá buzola viděna vítěznou Hnědou šestkou

20. 2. 2016

V sobotu ráno se Hnědá šestka sešla na Mendlově náměstí. Výjimečně jsme měli sraz v 8:30. Sešlo se nás zde sedm s tím, že Štěpa už byl se Švejkem na Lesné. Potom co jsme zde byli všichni, kteří měli dojít, tak jsme se vydali na trolejbus č. 26. Svezli jsme se na zastávku Lesnickou a zde jsme přesedli na šalinu a jeli do Čertovi rokle, kde se konaly závody o Černou buzolu.
Došli jsme ke skautské základně vedle lanového centra. Rozhodili jsme se na dvě hlídky, jedna se jmenovala Hledači a druhá Nacházeči a zaregistrovali jsme se. Po chvíli proběhl slavnostní nástup, kde jsme se dozvěděli, že v okolí spadlo letadlo. Naším úkolem bylo zjistit důvod této havárie.
Vyrazili jsme na trať, kde na nás čekaly různé disciplíny. Nějak jsme si s nimi poradili, s některými lépe a s některými o něco hůř. Potom co jsme doběhli, tak jsme měli trochu času pro sebe, tak jsme si šli zahrát fotbal na nejbližší hřiště. Při fotbálku jsme se pořádně vyblbli a pak už trochu unavení šli na vyhlášení.K našemu překvapení jedna hlídka skončila na prvním místě a druhá na místě čtvrtém. Měli jsme z toho radost a jak Josef slíbil tak nám dovezl dvě čokolády. Po vyhlášení jsme se sbalili a jeli na Mendlák za rodičema.

Fotografie307 Fotografie310 Fotografie311 Fotografie317
mapa stepan stepan zapis svisti 1
svisti 2 tadeas vysledky hneda

Novější zápis: O zlomenou hokejku (21. 2. 2016)
Starší zápis: Ostříži na Černé buzole (20. 2. 2016)

Neděle 18. 4. ’21
svátek slaví Valérie

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 5. dubna 2021 ve 20.04