Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Zátep 4.0 Les Vegas

17.–19. 6. 2016

V pátek jsme se sešli na Hl. nádraží v Brně. Jako vždy jsme čekali na Klíště, kterej přišel „za minutu 12“, nicméně to stihl a všichni jsme nasedli do vlaku, který, protože byly výluky, nás dovezl do Židenic, kde jsme počkali na další vlak, který nás zavezl do Tišnova, kde jsme přesedli na poslední vlak a dorazili tak do Nedvědic. Nahodili jsme batohy na záda a vydali jsme se na pochod do skautské základy Chlébské. Hned po příjezdu jsme byli přivítáni obyvateli města Les Vegas a všichni se navzájem seznámili. Hned po seznámení jsme se šli najíst výborné večeře, kterou nám připravila šéfkuchařka Helča. Po večeři následovalo casino, ve kterém, jak se účastníci dozvěděli, nehrají o peníze, ale o jejich vlastní ČAS. Dozvěděli se tu, že v celém městě se všechno platí časem a že tu nebudou mít žádné peníze. Po skončení kasína následovala dražba pokojů. Na výběr bylo několik druhů pokojů. Od pokojů All-inclusive až po pokoj bez oken a dveří.
Do dalšího dne se všichni nějak vyspali a po hygieně, snídani… následovala jedna hra ve které se hrálo o svačinu, ale mělo to jeden háček. Byl to čas, který si museli hlídat, aby jim nedošel. Nakonec se všichni najedli a nikomu nedošel čas. Po snězení svačiny následovala další hra. Jakmile skončila i tato hra, tak byl velmi dobrý oběd, který jsem s menší pomocí Helči uvařil skoro „sám“ (rýže s kuřecím masem a ananasovo-smetanovou omáčkou). V prvním odpoledním bloku jsme hráli hru „Hurikán“. Měli jsme získat „větry“ pro elektrárnu. Ve druhém odpoledním bloku museli ukrást bomby s časem mafiánům, kteří ovládli město a přivlastnili s všechen čas. Po skončení této hry následovala debata o tom, zda je dobré platit svým časem, a co si o tom myslí. Celý den jsme zakončili špekáčkovým ohněm a zazpívali si při západu slunce.
V neděli ráno jsme si ještě zahráli jednu hru s vodou, uklidili chatky, sbalili jsme se a najedli se těstovin Pomodoro, které jsem opět uvařil za pomoci Helči. Poté, co jsme vše snědli a umyli nádobí, tak jsme vyrazili do Brna na mši k Minoritům. Po mši jsme se všichni rozloučili a rozešli se domů. Všichni si víkend užili a už se těšíme na další společnou akci.

Kuře

P6170697 P6170714 P6180787 P6190804 P6190857

Novější zápis: Akce na konec (23. 6. 2016)
Starší zápis: Vlčácký víkend Hnědé šestky (10.–12. 6. 2016)

Úterý 29. 11. ’22
svátek slaví Zina

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. listopadu 2022 v 0.44