Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet Zelené šestky a Jelenů na Hády aneb vařila myšička kašičku

3. 12. 2016

V sobotu 3. 12. 2016 v den svátku svatého Františka Xaverského jsme se sešli na Náměstí Knížat z Lichtensteina a z nedaleké zastávky vyjeli jsme busem směrem do Brna. Na zastávce Haškova k nám přistoupil ještě Vašek s Vénou a na Tomkově náměstí (na konečné) jsme vystoupili. Dále pokračovali jsme tramvají (zde vlastně spíše šalinou) a pěšky přes maloměřický most přímo k lomu. Pokochali jsme se krásným výhledem na Brno a též výhledem na lamy alpaky pod námi. Nasvačili jsme se a začali chystat oběd: vlčata rozdělena do dvou skupin vařila polévky ze sáčku – jakousi náhodou dokonce stejného druhu – a my, Jeleni jsme se pustili do vaření krupičné kaše, ač velká část myslela při nošení dřeva a udržování ohně hlavně na klobásy, co Veverka vzal kvůli chybě v družinové štafetě způsobené Týpkem. Klobásky však byly z Veverkova baťohu vytaženy dřív nežli měly, a tak už se nedalo zabránit jejich předčasnému opékání vlčaty. Šťastně jsme dovařili a najedli se za zvuku stálého „Můžu?“, který způsobovala vlčata poskakujíce kolem i přesto, že už měla v sobě polévku, kus klobásy a několik kusů hada, kterého Vašek opékal na našem ohni. Po tom, co jsme si sbalili věci, jsme vyšli směrem do Růženina lomu a tam se bavili u zamrzlých jezírek. Cestou domů jsme si ještě zahráli nějaké hry u kostela svatého Cyrila a Metoděje. Autobusem už jen zpět do Vranova a od tam domů.

Jirásek

Dnes 3.12.2016 jsem čekal na autobus. Na zastávku došel Vašek, což mě dost podivilo. Po chvíli dojel autobus s klukama a Petrem. Dojet na konečnou bylo naštěstí snadné. Po přestupu na šalinu šalina dojela na místo odchodu. Vyšli jme na velice kluzký most. Pozorování vlaků nám sice nezabralo tolik času, ale myslím, že jsme ho potřebovali na jiné věci. Po slezení z mostu jsme začali mírně stoupat. Až jsme prošli kolem autobusu, tak už tu byla rovina, byla tu však další nerovnost. Byl jsem poslední, tak mi Vašek řekl, abych vzpomněl na svůj běh. Po vystoupání nad lamacentrum jsem si vzpomněl, že tu bylo mé první střediskové setkání. V batohu jsem měl jízdenku, protože tu byla kontrola. Taky mě to nechřastilo. Výhled byl krásný. Svačinka nám taky neuškodila.
Po uvaření a snězení jsme šli k tak zvanému bydlišti neandrtálců. Taky jsme v něm něco našli. Ještě jsme stihli zajít do lesů. Tam už mě nožičky nepodporovaly. Už jsem si cestu trošku vybavoval. Došli jsme až na zastávku a zbytek si už umíte vybavit.

Véna

Tentokrát se „Vranováci“ rozhodli, že pojedou na výlet do Brna na Hády. Pod Petrovým vedením přijeli na Lesnou, kde jsem se k nim připojil s Vénou. Pokračovali jsme do Maloměřic, tam jsme na mostě chvíli pozorovali posunování vagónků pod námi na seřazovacím nádraží. Když jsme vystoupali až nahoru do lomu, prohlídli jsme si odtud celé Brno, které bylo pod námi jako na dlani. Po lehké svačince jsme se pustili do vaření. Zatímco vlčata vařila svoje tradiční polévky, Jeleni si tentokrát vytyčili metu dosti vysoko – v kotlíku na ohništi uvařit krupičnou kaši. A hned na začátku se projevila špatná komunikace – zatímco by se do kaše předpokládala jako surovina spíše práškový cukr, družinová štafeta jaksi zaskřípala a namísto cukru se přinesly klobásky. No, naštěstí ostatní suroviny doneseny byly, dokonce i cukr se v železné zásobě kuchařů našel, takže se kluci pustili do díla. Ten udělal to a ten zas ono, a na závěr byla kaše jak má být. I vlčátka se olizovala. A jako zákusek došlo i na ty klobásky. K tomu ještě pečený těstový had, no, než se dovařilo, sluníčko ušlo pěkný kus cesty. A tak jsme si už jen stihli prohlídnout krásný Růženin lom se zamrzlými jezírky a přes Velkou Klajdovku jsme zamířili směrem domů. U židenického kostela jsme si při čekání na další autobus konečně zahráli i nějaké hry, takže jsme se posléze unavení, vonící kouřem, špinaví, ale spokojeni rozjeli do svých domovů.

Vašek

2016-12-03 vylet_hady 01 2016-12-03 vylet_hady 02 2016-12-03 vylet_hady 03 2016-12-03 vylet_hady 04 2016-12-03 vylet_hady 05
2016-12-03 vylet_hady 06 2016-12-03 vylet_hady 07 2016-12-03 vylet_hady 08 2016-12-03 vylet_hady 09 2016-12-03 vylet_hady 10
2016-12-03 vylet_hady 11 2016-12-03 vylet_hady 13 honza_m 1 honza_m 2 honza_p
jozka vena veverka vojta

Novější zápis: Výlet Hnědé šestky na hrad Veveří (3. 12. 2016)
Starší zápis: Výprava starobrněnské sekce oddílu do Rumunska (16.–20. 11. 2016)

Pondělí 1. 3. ’21
svátek slaví Bedřich

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 27. března 2021 v 6.43