Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Skautská pouť z pohledu Modré šestky

28. 4. 2007

Tato krásná sobota byla pro nás závod s časem. Začalo to tím, že na Zvonařku přijel autobus, který měl polámaný stroj na prodej lístku, takže zase odjel a přijel až za 40 minut. Dojeli jsme na Dunajovice rozcestí a odtud jsme se velice svižným tempem vydali směr Kletnice, abychom stihli začátek mše na palouku pod Sirotčím hrádkem. Po cestě se jsme se kochali krásou okolních kopců a skal. Perfektní byly živé sochy okolo cesty k hrádku. A když kluci říkali, že ten voják mrkl, moje odpověď zněla, že ty sochy jsou tak dobře vymyšlený, že je tam strojek, co jednou za čas zamrká. Nevím proč, ale nevěřili mi. Jak jsme dorazili na místo mše, vypili jsme hektolitr vody a najedli se. Mši sloužil otec biskup a také při ní byly udělovány liliové kříže. Z naší smečky byly uděleny Vojtovi, Zajícovi a Petrovi.
Po mši jsme si vylezli na Sirotčí hrádek a pak už nás zase tlačil čas a tak jsme se vydali na cestu do Mikulova, abychom stihli vlak. Na cestu jsem vzal navíc čtyři petky vody a ty po cestě padly. Všichni jsme se shodli, že když jsme měli tak málo času a museli rychle šlapat, stálo to za to. Přiložené fotky jsou toho důkazem.
účast: Vojta (jel už v pátek s Luňákama), Zajíc, Jety, Ondra M., Drak, Vřískal, Radar, Klaun (se k nám na chvilu přidal, protože tam byly zrovna na dovolené)

Zapsal: Kuna

01_sk_pout_modra 02_sk_pout_modra 03_sk_pout_modra 04_sk_pout_modra
05_sk_pout_modra 06_sk_pout_modra 07_sk_pout_modra

Novější zápis: Skautská pouť – Hnědá šestka (28.–29. 4. 2007)
Starší zápis: Skautská pouť – družina Luňáků (27.–29. 4. 2007)

Úterý 6. 12. ’22
svátek má Mikuláš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44