Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet Hnědé šestky na přehradu

21. 10. 2017

V sobotu 21.10. jsme se rozhodli poznat okolí severně od Žebětína. Potkali jsme se v 8 hodin na Mendlově náměstí, jak je naším zvykem. Sešli jsme se vcelku v bohatém počtu; 11 vlčat, 2 vedoucí. Autobusem číslo 52 jsme se přesunuli do Žebětína a pak už jsme my, vedoucí, nechali vše na klucích, aby nás vedli po modré značce.
Sice jsme se na chvilku ztratili, ale kluci našli cestu. Během našeho cestování jsme hráli různé hry jako schovka a policajti a zloději.
S přibližující se dvanáctou hodinou jsme začali hledat místo pro vaření polévky. Samotné vaření bylo trochu těžší, protože dřevo bylo mokré, ale kluci to zvládli obstojně. Jednomu nejmenovanému vedoucímu (já to nebyl) se podařilo v poslední fázi vaření převrhnout ešus s polívkou. Ostatní kluci se ale podělili s těmi zoufalci bez polívky, což kluky stmelilo. Vše špatné je k něčemu dobré.
Po jídle jsme vyrazili směr Rakovecká, kde jsme nastoupili na jeden z posledních parníků jezdící v této sezóně. Na Mendlovo náměstí jsme se vrátili deset minut po třetí hodině, protože od parníku na šalinu to byl závod s časem. Ale zvládli jsme to.

Peťa

Novější zápis: Hnědá šestka na hřbitově (30. 10. 2017)
Starší zápis: Výlet Zelené šestky do Kateřiny (21. 10. 2017)

Pondělí 1. 3. ’21
svátek slaví Bedřich

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 27. března 2021 v 6.43