Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Víkendovka skautů v Přibyslavi

20.–22. 10. 2017

O víkendu proběhla první společná víkendovka všech skautů našeho oddílu v tomto roce. Na základě telegramu pozvánky 6240026/345 – ZAKLADNA AGENTURY
ANGENTURA NERF – VYCVIK TAJNYCH JEDNOTEK, TE POTREBUJE! VYCVIK PROBEHNE NA NASI ZAKLADNE 58222210.HUSOVA. JEDNA SE O POHOTOVOSTNI STAV VZHLEDEM K GLOBALNI SITUACI A HROZICI VALCE. JE TREBA SE PRIPRAVIT, NEJEN STRILET, ALE JE NUTNOST SE PRIPRAVIT NA POMOC DRUHYM. SLEDUJEME TE UZ DLOUHO A VIME ZE TY MAS SANCI USPET. NEVAHEJ A POSLI NAM POTVRZUJICI ZPRAVU NA NAS EMAIL AGENTURA-NERF@EMAIL.CZ S TVYM JMENEM A TVYM ARSENALEM NERF ZBRANI, KDO MA SAMOZREJME. TESIME SE NA TEBE. TYM NERF 91.
se sešli členové tajné jednotky ke svému výcviku na skautské základně v Přibyslavi. Zatím alespoň pár fotek z úvodu do hry, po kterém šli všichni unavení a spokojení spát.

Oddílová víkendovka

Den první
Dne 20. října léta Páně 2017 ve svátek svatého Vitála a svaté Ireny kol hodiny sedmnácté jsme se sešli na Hlavním nádráží v Brně. S každé skautské družiny přišli vždy skoro všichni a tak jelo účastníků celkově patnáct. Po asi hodinu a půl dlouhé cestě jsme se octli v Přibyslavi. Trochu jsme se seznámili a po vyluštění šifry jsme vyšli k soše Jana Žižky z Trocnova, který zde před pěti sty devadesáti třemi lety a devíti dny zemřel. Po večeři byly dvě zkušební bitvy s nerf pistolemi – ohromná legrace. Šli jsme spát.
Den druhý
Přestože vedoucí vyhrožovali budíčkem mezi pátou a šestou hodinou, budíček byl až kolem čtvrt na osm. Probudili jsme se do krásné soboty, i když výsledkem voleb ne zrovna uklidňujícího dne 21. října ve svátek svatého Hilariona. Po snídani byli jsme rozděleni do skupin a začala hra. Dvě ze tří skupin byli v terénu a třetí skupina hlídala základnu. Následovaly útoky a posléze se do terénu vydala i třetí skupina. Řešili jsme šifry a chodili po Přibyslavi. K naší skupině se přidal ještě Honza, později dorazící. Byl pozdější oběd – těstoviny s masem a po umytí nádobí jsme si zahráli velice zábavný fotbal na neposekaném trávníku. Jiřin nám pak všem ukázal volební výsledky a nějakou dobu jsme si o volbách povídali, potom nás zaúkoloval abychom se zamysleli nad tím co bychom změnili případně zlepšili v oddíle. Koláč celou tu dobu sledoval přímý přenos a podívali jsme se na konferenci s vítězem voleb Andrejem Babišem. Jirka nám potom udělal přednášku o vojenském výcviku, který absolvoval a vůbec jsme si povídali o vojenské situaci v naší zemi i ve světě. Byla venkovní přestřelka v šeru a po večeři (byli párky) vnitřní bitva mezi námi a vedoucími. Šli jsme spát.
Den třetí
A tak začal den 22. říjnový, svátek svatého Donáta Scota. Ráno jsme se nasnídali, do kroje oblíkli a minimálně částečně sbalili. Potom vyrazili na mši. Kostel byl krásně vyzdoben a plný lidí. Byla Misijní neděle a tak nekázal zdejší farář, nýbrž nějaký misionář. Po mši jsme se dobalili a odnesli si krosny dolů. Po všeobecném generálním úklidu vedoucí nachystali turnaj a rozdělili čísla. Turnaj nakonec vyhrál Peťa Pospíšil. Nádraží nebylo daleko a tak jsme do dvou hodin byli doma. Byla to velice vydařená akce.

Jirásek

A Jožka Hynšt to viděl takto:

Pátek
Kolem páté hodiny odpolední se na Hlavním nádraží sešla skautská část našeho oddílu očekávající víkendovou akci. Všichni, které jsme zde očekávali, tu byli a tak jsme se vydali k vlaku. Nalezli jsme ten správný vagón, nastoupili do něj a vlak se rozjel. Jízda uběhla rychle, ale když jsme se octli na nádraží v Přibyslavi, byla již tma. My jsme se přesto museli pomocí pár šifer a souřadnic dostat na základnu. Po malé zacházce jsme se tam přeci jenom dostali a z toho, co jsme si přivezli z domovů, se navečeřeli. Po večeři byly zkušební dobývací bitky, což byla velká zábava.
Sobota
Ráno jsme se v pohodě probudili a ti co byli čilí a brzy se vzbudili, měli v pohodě i rozcvičku. Následovala snídaně. S naplněným žaludkem jsme byli rozděleni do tří skupin a dvě skupiny vyrazily na hru, třetí hlídala základnu a měla luštit šifru. V hledání šifer jsme ale nebyli zrovna nejúspěšnější. Šli jsme na základnu a odrazili pár útoků a potom jsme zase vyrazili i s třetí skupinou. Už to šlo o něco lépe a tak jsme se po vyřešení několika dalších šifer a jednání s Klíštětem naobědvali. Po chvilce klidu a umytí nádobí jsme si zahráli na mokré louce fotbal. Hodně to klouzalo. Následně jsme šli dovnitř a začli diskutovat o nepříliš příjemných výsledcích voleb. Bylo toho mnoho co si říci, ale raději jsme debatu přesměrovali na náš oddíl a co bychom v něm mohli zlepšit. To už se ale zatmělo, přesunuli jsme se ven a tam vypukla bitka, která měla původně být v šeru. Ve tmě se ale špatně hledají náboje a tak se další bitva, před kterou ještě byla večeře, konala uvnitř. Po večerní hygieně jsme se vydali na kutě.
Neděle
Jiřin sice sliboval tvrdší vojenskou rozcvičku, ale naštěstí to nedodržel. Po probuzení jsme se nasnídali, zakrojili a vyrazili na mši do nedalekého kostela. Lilo jak z konve, ale přesto byl kostel plný lidí. Byla totiž misijní neděle a zde celebroval jakýsi misionář. Když jsme se vrátili ze mše na základnu, všude jsme uklidili a zahráli si ještě pár bitev. Po bitkách jsme si už na záda dali krosny a teď již normální cestou dospěli na nádraží. Nasedli jsme do vlaku a jeli. My Vranováci vysedli již v Krpoli, zbytek oddílu až na hlavním nádraží, ale všichni jsme se potom s hlavou plnou zážitků rozešli domů.

Jožka

Dne 20. 10. jsme se v 17.00 sešli na Hlavním nádraží celkem v hojném počtu. Po asi hodině a půl cesty jsme vystoupili v Přibyslavi, seznámili jsme se, vyluštili šifru a vydali jsme se k pomníku Jana Žižky, odkud jsme se po kráté zacházce ocitli na základně. Po večeři byly dvě bitvy. Spokojení a unavení jsme šli všichni spát.

Po snídani jsme se rozdělili do třech skupin dvě skupiny se vydaly hledat šifry. Třetí skupina luštila šifru na základně a zároveň hlídala základnu. Chodili jsme po Přibyslavi a hledali šifry. Potom se k nám přidal Honza Gregor. Byl oběd, rozvařené těstoviny nebo co to bylo, a maso z konzervy. Zahráli jsme si fotball (football). Jirka nám ukázal výsledky voleb, zatím měl A. B. 29 % hlasů. Potom jsme se dívali na Andrejovu konferenci, celá základna se rozburácela smíchy, potom nám Jirka přednášel o vojenském výcviku, který absolvoval. Na večeři byly párky.

Ráno jsme se nasnídali, do kroje oblíkli a minimálně částečně sbalili. Potom vyrazili na mši. Kostel byl krásně vyzdoben a plný lidí. Byla Misijní neděle a tak nekázal zdejší farář, nýbrž nějaký misionář. Po mši jsme se dobalili a odnesli si krosny dolů. Po všeobecném generálním úklidu vedoucí nachystali turnaj a rozdělili čísla. Turnaj nakonec vyhrál Peťa Pospíšil. Nádraží nebylo daleko a tak jsme do dvou hodin byli doma.

Byla to velice vydařená akce.

Přítomní ze Svišťů: Honza Brzobohatý, David Kolář – Koláč, Pavel Herman, Saša Mileušnic, Adam Rosenkrnc a Honza Gregor.

Adam Rosenkranc

01 02 03 04 05
06 07 08 09 10
11 12 13 14 15
16 17 18 19 20

Novější zápis: Výlet Zelené šestky do Kateřiny (21. 10. 2017)
Starší zápis: Výlet Svišťů do Lednice (23. 9. 2017)

Úterý 19. 1. ’21
svátek má Doubravka

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26