Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Vánoční schůzka Vranováků

18. 12. 2017

V pondělní odpoledne se Vranováci jako obvykle sešli u vranovského kostela. Všichni byli slavnostně naladěni a natěšeni, neboť byla poslední, vánoční schůzka tohoto roku. Vašek nás vpustil dovnitř, my se usadili, naše zabalené výtvory vložili do krabice a až nastal čas, začali jsme schůzku. Hned po modlitbě předal Petr nováčkům stezky. Potom přišlo na řadu zpívání koled. Nejprve jsme si zkusili Tři krále a potom jsme zpívali pár dalších, někteří nás obohatili svým zpěvem i samostatně. Následně jsme se rozvykládali, jak kdo slaví a slavil vánoční svátky. Potom už ale bylo dosti hodin a tak jsme přistoupili rozdávání dárečků, které jsme si pro sebe navzájem připravili. Když byly všechny rozdány, vyfotili jsme se a po pokřicích rozešli domů.
Jožka

18. prosince léta Páně 2017 konala se na Vranově ne úplně tradiční schůzka, na svátek svatého Malachiáše, proroka, konala se schůzka Vánoční.
Všichni jsme byli v krojích a hned po příchodu do klubovny jsme umístili na kanape pod deku připravené dárky pro ostatní. Klasicky zahájili jsme schůzku modlitbou a pak jsme rozmlouvali a zpívali koledy a pojídali vesele cukroví až Vašek řekl, že již musíme začít rozdávat dárky, abychom to vůbec stihli. Rozdávání se ujal Jožka a Lukáš a každý z nás se o to víc začal těšit na Štědrý den až si tyto dárky rozbalí. A tak jsme se s očekáváním v mysli, přáním či koledou na rtech a s batůžky plnými dárků rozprchli do svých domovů.
Jirásek

Poslední schůzka družiny Jelenů a zelené šestky nastala. Nováčci dostali své nováčkovské stezky. Byli z toho doslova nadšení. Na této velmi slavnostní schůzce jsme byli samozřejmě v kroji. Naplánovali jsme předávání betlémského světla a poté i tříkrálovou sbírku. Za pomoci Jožkova trombónu, Lukášovy kytary a Jiráskových kláves jsme si zazpívali koledy. Když někdo něco zazpíval samostatně, dostal o dva kusy cukroví více. Povídalo se i o tom, jak kdo prožívá vánoce doma. Kupodivu nechyběly ani dárky. I pár fotek jsme stihli, ale na další aktivity už nebyl čas. Tak naviděnou v roce 2018!
Véna

Poslední, vánoční schůzka Zelené šestky a družiny Jelenů byla pro všechny slavnostní. Proto jsme také přišli v kroji. Nejdříve Petr předal nováčkům nové stezky, poté jsme společně vyzkoušeli za doprovodu Jožkovy trumpety, Jiráskových kláves a Lukášovy kytary několik koled, probrali plány na předávání Betlémského světla a Tříkrálovou sbírku. Přitom jsme zakusovali donesené cukroví. Konečně přišel čas na rozdávání dárků, které jsme si navzájem pro sebe připravili. Nakonec jsme poděkovali za celý rok, udělali společnou fotografii, zazněly pokřiky družin, ještě podaní ruky a už se pelášilo domů. Na shledanou v roce 2018!
Vašek

2017-12-18 vanocni_schuzka_Vranov 01 2017-12-18 vanocni_schuzka_Vranov 03 2017-12-18 vanocni_schuzka_Vranov 09 2017-12-18 vanocni_schuzka_Vranov 14
2017-12-18 vanocni_schuzka_Vranov 16 honza_p - schuzka vena-schuzka

Novější zápis: Předávání Betlémského světla v Lelekovicích (24. 12. 2017)
Starší zápis: Zabydlování nových kluboven (9.–10. 12. 2017)

Čtvrtek 8. 12. ’22
svátek má Květoslava

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44