Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Předvánoční schůzka Vranováků

17. 12. 2018

Poslední schůzku v roce 2018 pojali Vranováci v předvánočním duchu. Slavnostně oblečeni do krojů, s batůžky plnými dárků a vánočního cukroví, jsme se sešli všichni v klubovně. V modlitbě jsme poděkovali za celý letošní rok, popovídali si o adventu, rorátech i vánoční době. Střídavě jsme si za doprovodu kytar zpívali, pojídali cukroví, povídali si, rozdávali dárky. Jožka ani nestihl vytáhnout svoji tubu z futrálu a už byl konec schůzky. Ještě jsme si popřáli hezké vánoce a už jsme běželi domů.

Vašek

Vánoční schůzka Vranováků

Jako vždy, i toto pondělí jsme se sešli v naší klubovně na Vranově. S tím rozdílem, že jsme všichni přišli v kompletních krojích majíce v batohu místo uzlovaček, stezek, propisek a deníků nějaké to cukroví a taky dárky pro kamarády. Po modlitbě nám Vašek přečetl příběh z protektorátních Vánoc a na to konto jsme se začali bavit o vánocích, adventu a smyslu slavení. Pak jsme to začali prokládat cukrovím a koledami doprovázenými kytarami. Ke konci jsme do střídání těchto věcí ještě přidali rozdávání dárků. To už se ale nachýlil čas, my vzkřikli pokřiky, podali si pracky a rozešli se domů. Za týden si už budeme moci dárky rozbalit, a zjistit tak, co nám kamarádi udělali hezkého.

Jožka

Vánoční schůzka

V pondělí 17. prosince léta Páně 2018, na svatého Lazara a svatého Jana s Mathy, konala se, jako každé pondělí, naše schůzka, ale protože byla poslední předvánoční, nebyla tak ledajaká. Byli jsme v krojích, Vašek nám rozdal zpěvníky a zpívali jsme množství koled v něm obsažených, zatímco nám Týpko rozdával cukroví, co jsme si donesli. Já s Františkem jsme pak rozdali do posledního všechny dárky co se shromáždili na kanape a ani Josef nestihl zahrát na svoji baskřídlovku a už bylo půl šesté abychom se po nástupu rozprchli do svých domovů.

Jirásek

2018-12-17 vanocni_schuzka_vranov 01 2018-12-17 vanocni_schuzka_vranov 03 2018-12-17 vanocni_schuzka_vranov 04 2018-12-17 vanocni_schuzka_vranov 09 vena 1 vanoce

Novější zápis: Vánoční schůzka Hnědé šestky (17. 12. 2018)
Starší zápis: Předvánoční výlet Jelenů a Zelené šestky (15. 12. 2018)

Pondělí 1. 3. ’21
svátek slaví Bedřich

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 27. března 2021 v 6.43