Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Tříkrálová sbírka Vranováků

5. 1. 2019

Letos se vranovská část našeho oddílu rozdělila na Tříkrálovou sbírku do čtyř skupinek – jedna koledovala v České, jedna v Lelekovicích a dvě na Vranově. Lelekovická skupinka, tentokrát tedy poněkud méně početná, za doprovodu Jožkovy tuby a Vojtových kláves za dvě hodiny obešla přidělený úsek, Petr popisoval veřeje dveří patřičným nápisem K+M+B 2019, Honzík inkasoval tučné příspěvky do kasičky a já rozdával cukérky.

Vašek

Tříkrálová sbírka v Lelekovicích 2019

Tento rok jsme se před Lelekovickou školou sešli již o půl desáté ráno. Bylo nás tu méně než v minulých letech, ale stačilo to a v deset hodin jsme zahájili sbírku a rozešli se do rozdělených „teritorií“. Naše skautská skupinka – Vašek, Petr, Vojta, Honza Pacek a já, jsme jako každý rok šli naší klasickou trasou ulicemi Zahumení a Koretina. Tentokrát jsme ale prošli asi o dvacet domů méně, poněvadž byly přiděleny zdejším skautkám. Tentokrát nám nemrzlo a pršelo jen chvíli, mohli jsme tedy s Vojtou utvořit dvojhlas – já na baskřídlovku a Vojta na apolo melodiker. Honza držel pokladničku, Vašek nabízel lidem cukýrky a Petr jim psal na futra nápis K+M+B+2019. O­tevíralo nám míň lidí než obvykle, poněvadž Lelekovičáci mají ještě prázdniny, někteří zas nebyli doma pro nás, ale byli i tací (a těch bylo nejvíc) kteří nám otevřeli a přispěli nám na sbírku. Stalo se nám ale i to, že na nás dětičky vyhlížely z okna, rodiče měly někde pryč, elektromagnetem nám na dálku otevřeli branku, my ji za sebou zabouchli a šli jim zazpívat. Poněvadž ale rodiče asi řekli dětem na rozloučenou, ať nikomu neotevírají, děti se nám už více neukázaly a ani neodemčely branku, abychom se mohli dostat ven. Nezbývalo nám než přes plot přelézt k sousedům a od nich teď už odemčenou brankou odejít. I přesto jsme všechny domy obešli, pokladničku odevzdali, rozdělili si několik vykoledovaných dobrot a rozešli se do svých domovů.

Jožka

Tříkrálová sbírka v České

Stejně jako skoro ve všech obcích v republice, probíhala i u nás v České Tříkrálová sbírka na podporu Charity ČR a to konkrétně 5. ledna, tedy na svatého Telesfora. Sraz byl v poledne u nás (tedy s vyjímkou dvou sídlištních skupin, které obcházely domy jindy) a kromě zdejších dobrovolnic se jí za vranovské skauty účastnil Týpko a já. Lidé byli poměrně přívětiví, často nás kromě příspěvku do zapečetěných kasiček obdarovali něčím nezdravým a pouze v jednom případě nás nepřijali se slovy: „Já vám nic nedám!“. Skončili jsme před pátou hodinou, pro počasí jako na objednávku jsme ani nebyli zmrzlí.

Jirásek

2019-01-05 sbirka Lelekovice -03 2019-01-05 sbirka Lelekovice -04 2019-01-05 sbirka Lelekovice -07
2019-01-05 sbirka Lelekovice -08 vena 1 vena 2

Novější zápis: Jeleni na běžkách (26. 1. 2019)
Starší zápis: Rozdávání Betlémského světla (24. 12. 2018)

Neděle 17. 1. ’21
svátek má Drahoslav

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26