Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Výlet Jelenů do Čebína

16. 11. 2019

Třetí listopadovou sobotu jsme vyrazili do Čebína, na vrcholu Čebínka jsme posvačili, po prudkém sestupu ocitli jsme se na Malhostovické pecce. Prozkoumali jsme tento zvláštní skalní útvar a vydali se po cestě jménem Tišnovka ke zdejší dopravní tepně, tu jsme bezpečně, úspěšně a bez obětí překonali a po Dolní Brance – vskutku podivný název ulice potažmo silnice – jsme docestovali do Moravských Knínic. Rychle jsme opustili zástavbu a vydali se k lesu.
Naše sliny zbíhali se již na pořádný oběd, oloupali jsme tedy brambory, dali je vařit, nakrájeli klobásy a špek a našli jsme si čas i na nějakou tu hru Rychle jsme opustili zástavbu a vydali se k lesu. Naše sliny zbíhali se již na pořádný oběd, oloupali jsme tedy brambory, dali je vařit, nakrájeli klobásy a špek a našli jsme si čas i na nějakou tu hru na rozlehlé louce za zvuku dechové hudby, jež ozývala se z dědiny. V Knínicích se konali hody, my jsme si udělali vlastní, možná ne martinské, za to pořádně bramborové. Stačilo již jen dojít na vlak zpátky do Čebína, což pochopitelně nebyl problém. Po návratu do České naše kroky ubíraly se ještě do dílny, kde společně krmítko jsme vyrobili.

Jirásek

V devět ráno se sešli Jeleni i Zelená šestka na nádraží v České a nastoupili do vlaku směr Žďár nad Sázavou. Na rozdíl od vlčat, která jela do Borače, jsme vystoupili už v Čebíně. Tím jsme kupodivu bez vážnější újmy na zdraví prošli a pokračovali vzhůru do kopce na zavřenou Čebínskou rozhlednu a pak dál kol prastarých továren a jakési zřejmě množírny psů (podle štěkotu) až na Malhostovickou pecku. Tam jsme spřádali různé teorie o původu tohoto skalního útvaru, najedli se i vyfotili. Pak jsme prošli polem zase kolem množírny psů, odupali ty tři centimetry hlíny nalepené na boty a pokračovali dál do Moravských Knínic. Tam jsme prošli kol garáže s údajným tankem a pak se usadili pod Čebínským kopcem a uvařili špek s něčím mezi bramborama a bramborovou kaší. Během toho jsme stihli spoustu dalších věcí, jako třeba použírat velkou část špeku, vyřezat baseballovou pálku, upéct jedlé kaštany, zahrát trojnožku, málem se zabít a pak teda to jídlo sníst. Pak už naše cesta vedla k Čebínu a podél trati k Čebínskému nádraží, odkud jsme vlakem odjeli do České
V České jsme šli k Jiráskovi do dílny, kde jsme krom mnoha blbostí udělali krmítko určené na Jarmark. Postupně jsme se rozcházeli, až jsme zůstali jen já, Jirásek a Týpko, ale i my jsme to něco po deváté hodině večer ukončili.

Jožka

2019-11-16 vylet_jelenu (1) 2019-11-16 vylet_jelenu (2) 2019-11-16 vylet_jelenu (3) 2019-11-16 vylet_jelenu (4) 2019-11-16 vylet_jelenu (5)

Novější zápis: Výlet Zelené šestky údolím Svratky (16. 11. 2019)
Starší zápis: Střediskový sněm 2019 (9. 11. 2019)

Pondělí 24. 1. ’22
svátek slaví Milena

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2021 v 7.35