Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Vyhodnocení Jeleního snažení v časopisové soutěži

16. 12. 2019

V listopadu roku 2018 jsme si všimli článku v časopise Skaut o časopisové soutěži Svojsíkova závodu. Řekli jsme si s Jelenama, že do toho jdem a tak jsme se přihlásili. Dali nám číslo 49, se kterým jsme pak v průběhu roku plnili různé více či méně (či ani trochu) rozumné úkoly. Poznávali jsme kytky, ve tmě, zimě a sněhu stavěli se zavázanýma očima na čas stan, stloukali krmítko a pak v něm fotili různé jeho uživatele, udělali jsme plakát na představení družiny, na čas jsme vyhledávali všude možně odpovědi na zadané otázky, snažili se za tři minuty postavit co nejvyšší věž ze sirek, z jednoho polene se snažili co nejdéle udržet oheň, naplánovali a zrealizovali jsme výpravu s co nejvíce jeskyněmi, rozhlednami, rybníky a podobně, skákali jsme velmi zajímavou metodou přes dvě lana naráz, štafetově jsme uzlovali u Jiráska ve vaně pod vodou, snažili jsme se brčkem vypít vzhůru nohama hrnek vody, štafetově vystoupat za půl hodiny co nejvíc schodů, vařili oběd podle zadaných parametrů, spali pod širákem, snažili se chytat kamínky z loktů, stavěli Hanojskou věž, vytvářeli mírně švihlý fotokomiks, hledali v pravidlech Svojsíkáče nebo taky v jízdních řádech a vždycky úzkostlivě čekali na další časopis, co si na nás vymyslí (ještě nikdy jsem nenapsal tak dlouhé a zmatené souvětí).
Pro lepší pochopení atmosféry sem dávám pár mailů, které jsme psali do redakce ohledně našich výsledků:

49-MSZ2019-STAN
Zdar, tak jsme to postavili. Dělali jsme to v pondělí večer. Sice odpoledne sněžilo, ale vydali jsme se ven a dvakrát ho postavili. Podruhé jsme to měřili. Bylo to peklo, navlíkat ty tyčky do tunýlků se zavázanýma očima a zkřehlýma rukama. Moc dobře neviděl ani rádce, poněvadž se setmělo. Ale dali jsme to. Za 22 minut a chlup, tedy 1325 sekund. Asi to není úplně nejlepší výsledek, ale jsme celkem hrdí, že jsme to dali.

49-MSZ2019-GOOGLOVÁNÍ
Ahoj, našli jsme tyto informace a to za 234 sekund:

  1. Večeře se svahilsky řekne chakula cha jion
  2. Ve vektorové analýze tento symbol se jmenuje Nabla a je to diferenciální operátor
  3. 6. nejbližší hvězda je WOLF 359 ; je od nás vzdálený 7,78 světelných let
  4. V ep. U pumpy si Bob píská melodii z Maxipsa Fíka

49-MSZ2019-OHEŇ
Nazdar, dřevem jsme hlavně ke konci hodně šetřili, a tak náš oheň vydržel hořet 2 hodiny 15 minut a 39 sekund. Možná bychom ještě pár minut vydrželi, ale někteří rodičové už nám volali, kdy to skončíme. Nicméně bavili jsme se dobře (ti, kdo se zrovna nestarali o oheň natáčeli „seriál“, který si právě vymysleli).

49-MSZ2019-SCHODY
Zdar, nastoupali jsme štafetově přesně 9120 schodů. Vždycky někdo běžel z jedné „plošinky“ mezi schody k další plošince, kde předal štafetu tomu, kdo na ní stál. Ten, kdo doběhl nahoru už rovnou běžel dolů, aby za chvíli mohl předat další štafetu. Docela to dalo zabrat.

Mnohokrát jsme to chtěli vzdát, hlavně když jsme plnili vskutku nesmyslné úkoly (např STAV BEZTÍŽE), ale nakonec jsme se vždycky nějak překonali a v červnu odeslali poslední úkol. Tehdy jsme si všichni dost oddychli.
V srpnu nám došel mail s výsledky. Byli jsme mile překvapeni. Z 83 soutěžících družin jsme byli celkově šestí, z chlapecké kategorie třetí a to s 194 body (první z naší kategorie, rovněž Jeleni, měli 200 bodů). Poněvadž u České pošty se nestává příliš často, že by zásilka došla zavčas a taky poněvadž se to ve skautském institutu nějak zadrhlo, na moji adresu došly v prosinci dva balíky. Vzal jsem je tedy na následující schůzku, která byla shodou okolností vánoční, tam jsme se s jejich obsahem vyfotili a tím uzavřeli toto neklidné období.

Jožka

2019-12-16 vanocni schuzka 1 2019-12-16 vanocni schuzka 2 Fandaske Fotokomiks1
Fotokomiks2 IMG_0503 IMG_1039 IMG_1043star
IMG_1108 stavbezte zatekstavbykrmtka

Novější zápis: Vánoční schůzka Hnědé šestky (16. 12. 2019)
Starší zápis: Vánoční schůzka Vranováků (16. 12. 2019)

Úterý 26. 1. ’21
svátek slaví Zora

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 31. ledna 2020 ve 14.26