Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Hvězdný prach

17.–19. 9. 2021

Pátek 17. 9.
Sešli jsme se v pátek na nádraží v České v 16:30, následně jsme nastoupili do vlaku a jeli do Tišnova kde jsme přestoupili na bus a jeli směr Nedvědice, kde jsme vystoupili a šli do Doubravníku. V Doubravnické skautské základně, kde jsme celou víkendovku pobývali jsme složili naše krosny a začali hrát hru po týmech které jsme si předem rozdělili. Hra byla na způsob den ve městečku a mely jsme vydělat peníze na zásoby, mapu, „glejt“ a sněženku. Aby sis vydělal peníze mohl jsi pracovat v kuchyni nebo hrát v kasinu anebo hrát fotbálek. Na večeři byla rýže s masovou omáčkou. A poté hygiena a večerka.
Olej

Sobota 18. 9.
V sobotu po snídani z vlastních zásob a čaji, jenž byl uvařen Ježky vyrazili všichni na cestu. Tři skupiny, tedy Tristan (Olej, Jonáš, Filip, Vojta Bednář), Humphrey (Tade, Kryštof, Vojta Ullmann) a Dunstan (Štěpán, Skřet, Mirek) podle předchozího dne získaných map procházeli královstvím Stormhold a plnili úkoly pro prince. Mobily bylo zapovězeno používat, poněvadž, jak praví legendy, čarodějnice si na uživatele těchto technologií došlápnou. Obnášelo to: stavbu věže z kostek za pomoci provázků, kimovku, šifru, rozdělávání ohně, skládání básně, přenášení těstovin za pomoci špaget nebo jeden záludný hlavolam, nejtěžší úlohou tedy jednoznačně byla samotná orientace a vůle tuto cestu absolvovat. Všichni nakonec dorazili a mohli jsme si vychutnat báječné zapečené brambory s kuřecím, se sýrem a smetanou, které pro nás vykouzlil Marek a Brzec. Následovala výprava za Babylonskou svící, jež sice nebyla tak dlouhá, ale o to náročnější. V opuštěném pavoučím doupěti se sice nacházel materiál na výrobu svíček, ale pavučiny i podlaha byla jedovatá a jedinou ochranou před toxiny bylo se pavučin nedotýkat vůbec a země se nedotýkat dlaněmi. Našlo se mnoho takových, kdo se otrávili a oslepli, a proto ti, kdo byli hbitější, museli je při cestě z doupěte zase ven vést a ukazovat jim cestu, být jejich očima. Po nějakém čase si tyto role prohodili, a nakonec jsme si o našich dojmech a zážitcích z cesty poslepu dlouze povykládali. To už přišel Matouš, na základně se při výrobě svíček přidal ke skupině Dunstan a nadále již hrál všechno s námi. Roztavený parafín však rád vytékal z nedostatečně utěsněných forem, a tak se výroba svíček a potažmo výroba večeře protáhla do pozdních hodin. Bylo tedy již okolo desáté, když jsme navečeřeni (Svišti pod Crackovým vedením uvařili těstoviny s červenou omáčkou) vyrazili na naši poslední pouť. Tam, kde předtím bylo pavoučí doupě, byla teď bouřka a s ní i nebeští piráti. Právě ti chytali kluky během sbírání blesků potřebných k likvidaci poslední čarodějnice. Tato poslední čarodějnice se nacházela na kopci nad dědinou, čerstvě vyrobené svíčky, a právě ukradené blesky svítily na cestu. A padla ta mrcha, zhynula během okamžiku, když se vyřítili její protivníci ozbrojení blesky a zachránili tak před její zlobou království Stormhold. Bylo pozdě, když se všichni vrátili a na rozdíl od předchozího večera, nikomu si již nechtělo skotačit u fotbálku, všichni se uložili k spánku.
Jirásek

Neděle 19. 9.
Vstali jsme, Jeleni se dali do vaření ovesné kaše s ovocem, neboli, jak se v naší družině říká: jelení zdi. Sbalili jsme svoje věci, převlékli se do krojů, ještě bylo potřeba dát základnu do pořádku a umýt tunu nádobí, ale my nejprve vyrazili na mši. Zdejší farář si získal naše sympatie, především protože dal závěrečné požehnání ve tři čtvrtě na jedenáct, když mše začínala v deset, přičemž my jsme z Vranova zvyklí, že jsou mše i dvakrát delší. Nemuseli jsme proto přidávat ani do kroku, abychom všechno stihli, jedna skupina vždy pracovala a druhá na gauči hodnotila celou akci. Předali jsme budovu, dle domluvy ponechali jsme zde nesežrané suroviny jako těstoviny, vločky či kofolu a vydali se na autobus směr Tišnov. Měl trochu zpoždění, tlačili jsme tam se skupinou nějakých stejně jako my batohy obtěžkaných skautek, a tak vznikl v Tišnově při přestupu na vlak dostatečný zmatek na to, aby se nám ztratil Štěpán. Že s námi není, zjistili jsme až ve vlaku, a proto jsme pak pro něj s mým tátou dojeli autem a odvezli ho na šalinu. Všechno tedy nakonec dobře dopadlo a touto patálií jsme završili společný oddílový víkend ve znamení hvězdného prachu.
Jirásek

2021-09-19  (1) 2021-09-19  (2) 2021-09-19  (3) 2021-09-19  (4)

Novější zápis: Puťák Jelenů do Jeseníků (8.–10. 10. 2021)
Starší zápis: Zahájení nového skautského roku (6. 9. 2021)

Úterý 6. 12. ’22
svátek má Mikuláš

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 8. prosince 2022 v 0.44