Znak Junáka

91. oddíl Junáka Brno

Jednadevadesátka – katolický chlapecký skautský oddíl

Liliový kříž

Sviští víkendovka v Podivíně

19.–21. 10. 2012

V pátek 19. 10. jsme měli sraz ve vestibulu hlavního nádraží. Na sraz přišel Marcel, Woody, Shampy, Lukáš, Čert (já), Martin, Koláč, Honza a Míša Hájková.
Nastoupili jsme do vlaku s kupé, avšak vlak byl plný, takže jsme si museli postačit v malé uličce i s batohy. Dojeli jsme na vlakovou zastávku jménem Podivín. Zde byl náš cíl, skautská základna. Šli jsme od vlakového nádraží dále a zahráli jsme si hru „zvířátka“. Po hře jme už šli na skautskou základnu.
Tam jsme byli ubytovaní ve velkém sále. Chvíli nato skončil program zdejších skautů a my jsme se mohli konečně najíst večeře. Potom jsme šli do sálu a tam jsme si povídali. Poté jsme se dívali na francouzský psychologický film Intouchables. A šli jsme spat.
Druhý den jme šli na výlet do Lednicko-valtického areálu. Šli jsme přes Janův hrad a přes Lednici. Po návratu jsme hráli v parku flusačkovou válku. Měli jsme také noční hru, také s flusačkami, ale se svítícími náramky. Když bitva skončila, tak jsme si šli udělat hygienu a šli spat.
V neděli jsme šli na 11. hodinu do kostela. Poté jsme šli zpět a zabalili jsme si věci. Chystali jsme se na odchod. Odešli jsem po pečlivém úklidu základny. Ještě před nádražím jsme si zahráli hru a poté jme šli na vlak. Byl to rychlík, takže to byl frkot. Na nádraží jsme si dali rozchod.

Čert

podivin1 podivin2 podivin3 podivin4
podivin5 podivin6 podivin7 podivin8

Novější zápis: Návštěva hřbitova Hnědou šestkou (29. 10. 2012)
Starší zápis: Střediskové setkání na Vranově (14. 10. 2012)

Neděle 18. 4. ’21
svátek slaví Valérie

Podporují nás

Jak psát na web

Vytvořil VojťákO webuAdmin • Aktualizace: 5. dubna 2021 ve 20.04